Parné čističe v potravinárskom priemysle

Používanie parných upratovacích systémov je v súčasnom pracovnom a environmentálnom prostredí nielen najefektívnejšie ale aj najhygienickejšie. Nároky na čistotu v potravinárskom sektore sú vyžadované cez najprísnejšie hygienické normy, ale aj cez tlak a kontrolu verejnosti.

Najčastejším problémom v oblasti priemyslu je v dnešnej dobe množstvo odpadovej vody. Tradičný spôsob čistenia vysokotlakovou vodou sa objavuje ako problém v každej spoločnosti, ktoré si nemôžu dovoliť plytvať tonami vody s mechanickým či chemickým znečistením. Zároveň nie je možné na potravinárskych výrobných linkách s fotobunkami a robotmi používať čistenie s ich povrchovým zaplavením veľkým množstvom vody.

Riešením pre všetky tieto problémy je využitie parných čističov Tecnovap, ktoré vyrábajú suchú paru pri teplote 180°C a tlaku 10 bar.

Parné čističe Tecnovap sú:
- ohľaduplné k životnému prostrediu
- jednoducho sa používajú, sú skladné s estetickým dizajnom
- úsporné – na čistenie spotrebujete až o 40% menej práce
- vysoká teplota suchej pary zničí baktérie na čistenom povrchu
- čistený povrch je okamžite suchý a ihneď použiteľný
- efektívne – šetria čas, peniaze, náklady na pracovné sily
- možnosť vybaviť mokro/suchým vysávačom k okamžitému odstráneniu rozpustených nečistôt
- možnosť použiť chemické čistiace prípravky špeciálne vyvinuté do potravinárskeho priemyslu k urýchleniu čistenia plochy
- možnosť použiť suchú paru s vysokým tlakom vody k urýchlenému odstráneniu nečistôt rozpustených parou (Power Module)
- vstrekovanie prehriatej vody určené pre silnejšiu špinu, kde je tiež potrebné mechanické pôsobenie

Parné generátory Tecnovap sú vybavené telom z nerezovej ocele s ochranou IPX5, bojler je taktiež z nerezovej ocele, k odstraňovaniu nečistôt nie je nutné používať chemické prípravky, čo zjednodušuje dodržiavanie profesijných potravinárskych predpisov HACCP.

Parné čističe Tecnovap splňujú potravinárske predpisy HACCP pre použitie v pekárňachpotravinárskych prevádzkach – výroba potravín, nápojov, cukroviniek, predajne potravín.

         

Ilustračný náčrt možnosti využitia parných čističov Tecnovap v potravinárskom priemysle:

Parný čistič v pekárňach:
- znižuje možnosť kontaminácie v priestoroch na prípravu cesta
- čistí a dezinfikuje aj bez použitia chemikálií
- čistí a leští pulty a zariadenia z nerez ocele
- rozpúšťa mastnotu a nečistoty v peciach, rúrach, griloch, sporákoch a horákoch
- odstraňuje zapečenú a spálenú nečistotu a mastnotu z roštov
- čistí a dezinfikuje digestory, vetracie otvory, stropy, steny, podlahy
- do hĺbky budú vyčistené a dezinfikované chladničky, mrazničky, chladiace boxy, chladiace nádoby
- nečistoty, choroboplodné zárodky odstránite aj z veľmi ťažko dostupných miest (škáry, štrbiny)
- veľmi malé množstvo odpadnej vody znižuje náklady na čistenie

Pre lepšiu predstavu si pozrite video:

 

Zobrazenie:
Zoradiť:

Výrobca Všetko

Parný čistič Steam Power 6&10 bar

Parný čistič Steam Power 6&10 bar

Parný čistič s výkonmi 7,3 - 10,9 - 14.5 - 18,1 - 21,7 - 28,9 - 36,1 kW. Trojfázový parný čistič v nerezovom prevedení s ochranou IPX5. Je vybavený systémom automatického doplňovania vody s elektromechanickou kontrolou hladiny vody v bojleri (True-Temp), systémom vstrekovania prehriatej vody a systémom CALC pre čistenie bojlera.

Obj. čislo:
6W00402

Cena na vyžiadanie

Vysokotlakový Power Module 150 bar k parnému čističu

Vysokotlakový Power Module 150 bar k parnému čističu

Trojfázový vysokotlakový modul k Steam Poweru. Modul má výkon 1,5 alebo 4 kW a vyvinie tlak 150 bar. Modul pre prácu nepotrebuje plyn / benzín, len elektrickú sieť a preto je vhodný pre použitie v interiéri, najmä v potravinárstve, farmaceutickom alebo strojárskom priemysle.

Obj. čislo:
04L1500

Cena na vyžiadanie

Parný čistič Steam Box Vac Industrial 10 bar

Parný čistič Steam Box Vac Industrial 10 bar

Trojfázový Parný čistič s výkonmi 11 - 17,8 - 22 - 32,2 - 39,4 kW. Podvozok a telo je z nerezovej ocele v triede ochrany IPX5. Má automatické doplňovanie sústavy, s elektromechanickou reguláciou hladiny vody v bojleri (True-Temp), vstrekovanie detergentu, s priamym napojením na vodu, ovládanie pomocou nízko napäťového kontrolného panelu. Parný čistič je vybavený priemyselným vysávačom s výkonom 3kW.

Obj. čislo:
5W05I10

Cena na vyžiadanie

Parný čistič Steam Box Industrial 10 bar

Parný čistič Steam Box Industrial 10 bar

Trojfázový Parný čistič s výkonmi 11 - 14,6 - 21,8 - 29 - 36,2 kW. Podvozok a telo je z nerezovej ocele v triede ochrany IPX5. Má automatické doplňovanie sústavy s elektromechanickou reguláciou hladiny vody v bojleri (True-Temp), vstrekovanie detergentu, s priamym napojením na vodu, ovládanie pomocou nízko napäťového kontrolného panelu. Zariadenie je možné dodať s otočným regulátorom výkonu od 7,2 do 21,6 kW a od 10,8 do 36 kW.

Obj. čislo:
5W05010*

Cena na vyžiadanie

Parný čistič Steam Box Vac Pro (integrovaný) 10 bar

Parný čistič Steam Box Vac Pro (integrovaný) 10 bar

Parný čistič sa dodáva s výkonmi: 4,8 - 8,4 - 11,1 - 15,6 kW. Trojfázový parný čistič má telo a podvozok z nerezovej ocele v triede ochrany IPX5. Vybavený je automatickým doplňovaním sústavy vodou, elektromechanickou reguláciou hladiny vody v bojleri (True-Temp), vstrekovaním detergentu, priamym napojením na vodu, ovládaním pomocou nízkonapäťového kontrolného panelu. Parný čistič je dodávaný s integrovaným vysávačom s výkonom 1 kW . Zariadenie je možné dodať aj s otočným regulátorom výkonu od 7,2 do 14,4 kW.

Obj. čislo:
4W07T10

Cena na vyžiadanie

Parný čistič Steam Box Pro 10 bar

Parný čistič Steam Box Pro 10 bar

Parný čistič sa dodáva s výkonmi: 3,75 - 7,35 - 10,95 - 14,55 kW. Trojfázový parný čistič má telo a podvozok z nerezovej ocele v triede ochrany IPX5. Vybavený je automatickým doplňovaním sústavy vodou, elektromechanickou reguláciou hladiny vody v bojleri (True-Temp), vstrekovaním detergentu, priamym napojením na vodu, ovládaním pomocou nízkonapäťového kontrolného panelu. Zariadenie sa môže dodať aj s otočnou reguláciou výkonu od 7,2 do 14,4 kW.

Obj. čislo:
4W07010

Cena na vyžiadanie

Parný čistič Steam Box Vac Mini 6/10 bar

Parný čistič Steam Box Vac Mini 6/10 bar

Parný čistič s výkonom 3,75 kW je možné dodať ako trojfázový alebo jednofázový. Telo a podvozok je z nerezovej ocele v triede ochrany IPX5. Vybavený je automatickým dopĺňaním sústavy vodou s elektromechanickou reguláciou hladiny vody v bojleri (True-Temp) a systémom vstrekovania detergentu, vysávač je vybavený plavákom. Digitálny ovládač je vybavený teplomerom, tlakomerom a ukazovateľom prevádzkových hodín. Parný čistič je vybavený "CALC" systémom na čistenie bojlera. Vozík obsahuje držiak predlžovacích trubiek a držiak hadice. Parný čistič môže byť za opciu vybavený systémom vstrekovania prehriatej vody. Zariadenie je štandardne vybavené vysávačom s výkonom 1,2 kW. Vysávač môže byť jednofázový alebo trojfázový s plastovým alebo nerezovým telom.

Obj. čislo:
3023A12

Cena na vyžiadanie

Parný čistič Steam Box Mini 6/10 bar

Parný čistič Steam Box Mini 6/10 bar

Jedno alebo troj-fázový parný čistič má výkon 3,75 kW. Telo a podvozok je z nerezovej ocele v triede ochrany IPX5. Vybavený je automatickým dopĺňaním sústavy vodou s elektromechanickou reguláciou hladiny vody v bojleri (True-Temp), vstrekovanie detergentu. Digitálny ovládač je vybavený teplomerom, tlakomerom a ukazovateľom motohodín. Parný čistič je vybavený "CALC" systémom na čistenie bojlera. Vozík obsahuje držiak predlžovacích trubiek a držiak hadice. Je možné zvoliť aj vybavenie so vstrekovaním prehriatej vody.

Obj. čislo:
3023012

Cena na vyžiadanie

Parný čistič STEAM TECH 6/10 bar

Parný čistič STEAM TECH 6/10 bar

Trojfázový Parný čistič s výkonmi 15,6 - 12,1 - 8,5 kW. Bojler je z nerezovej ocele, horná časť tela je plast a spodná časť je vyrobená z lakovanej ocele. Má automatické doplňovanie sústavy s elektromechanickou reguláciou hladiny vody v bojleri (True-Temp), vstrekovanie detergentu, Parný čistič je štandardne vybavený digitálnym ukazovateľom tlaku a motohodín, systémom vstrekovania prehriatej vody, priemyselným vysávačom s výkonom 1,2 kW. Je možnosť objednania parného čističa aj bez vysávača.

Obj. čislo:
2W04007

Cena na vyžiadanie

Príslušenstvo pre parné čističe Parný mop

Príslušenstvo pre parné čističe Parný mop

Parný mop vhodný na čistenie podlách a zvislých plôch. Ľahký a šikovný mop s 5/10 m hadicou, teleskopiské trubky. Použiteľné s 40 cm bavlnenými alebo mikrovláknovými tkaninami (utierkami). Regulácia množstva pary na rukoväti mopu. Mop je vhodný pre všetky modely až do 6 barov.

Obj. čislo:
7000105V3

Cena na vyžiadanie

Parný čistič dopravníkových pásov

Parný čistič dopravníkových pásov

V nadväznosti na rastúci dopyt z trhu, a potrebe ďalšej špecializácie v priemyselnom sektore, Tecnovap ponúka od roku 2012 nové príslušenstvo: prispôsobiteľný čistič pásu. Dopravné pásy zariadení a strojov sa odlišujú konštrukciou, rozmermi, fungovaním a to si vyžaduje možnosť nastaviteľného nástroja pre každý jednotlivý prípad. Čističe pásov, ktoré v súčasnosti pôsobia na trhu, predstavujú veľmi zložité systémy, málo prispôsobiteľné a veľmi drahé. Produkt navrhnutý Tecnovap splňuje vyššie popísané potreby a ponúka čistič pásu, ktorý je možné prispôsobiť rozmermi, upevňovacím systémom, viacerou funkčnosťou (para a vákuum alebo len para) a typom vložiek (štetiny, guma).

Obj. čislo:
BC

Cena na vyžiadanie

Parný čistič Steam Box Vac Industrial (integrovaný) 10 bar

Parný čistič Steam Box Vac Industrial (integrovaný) 10 bar

Trojfázový Parný čistič s výkonmi 11,1 - 15,8 - 22,15 kW. Podvozok a telo je z nerezovej ocele v triede ochrany IPX5. Má automatické doplňovanie sústavy, s elektromechanickou reguláciou hladiny vody v bojleri (True-Temp), vstrekovanie detergentu, s priamym napojením na vodu, ovládanie pomocou nízko napäťového kontrolného panelu. Parný čistič je vybavený priemyselným vysávačom s výkonom 3kW - integrovaným do parného čističa.

Obj. čislo:
5W05T10

Cena na vyžiadanie