Oblasť použitia pre vysávače

Osem dôvodov prečo chcieť priemyselný vysávač

Priemyselné vysávače Nilfisk sú jedinečným riešením pre údržbu a upratovanie miest, v ktorých je nutné dodržiavať určité hygienické pravidlá. S bežným upratovacím prostriedkom to nie je možné dosiahnuť. 

Ide hlavne o:
• prostredie citlivé na prach - napríklad potravinárska výroba, výroba a distribúcia liekov, sklady výrobkov, ktoré sa musia uchovávať v úplnej čistote. 
• stroje a zariadenia, ktoré sa musia uchovávať v čistote
• miesta, kde sa nachádza potenciálne nebezpečný (výbušný) prach, ktorý sa musí kontinuálne vysávať

Priemyselné Vysávače Nilfisk ponúkajú :
• možnosť súvislého odsávania prachu (aj nebezpečného)
• možnosť súvislého odsávania priemyselného odpadu. Priemyselný vysávač Nilfisk môže byť napojený priamo na výrobný stroj a odsávanie špôn, odrezkov, pilín a pod. 

Prečo musíte mať priemyselný vysávač Nilfisk :
1. Razantné zníženie času potrebného na upratovanie
2. Rýchla údržba výrobných strojov. Postačí jeden vysávač a jeden človek
3. Väčšia bezpečnosť práce
4. Väčšinu času venujete generovaniu hodnôt. Upratovanie vykoná stroj
5. Znížite riziko poruchy výrobných strojov
6. Možnosť separácie vysávaných častíc a ich navrátenie späť do výrobného cyklu
7. Zníženie rizík kontaminácie v priebehu výrobného procesu
8. Zdravšie pracovné prostredie


Prečo mať doma vysávač od Nilfisk?

Ako mať doma čo najmenej prachu?

Pri každom kontakte s textilom dochádza k uvoľňovaniu prachových častíc. V zásade je nemožné vyhnúť sa bezprašnému domovu bez toho, aby ste prestali používať koberce, záclony, alebo čalúnené sedacie súpravy. Aj keď netrpíte astmou, alebo nejakým druhom alergie, mali by ste predsa premýšľať o znížení prašnosti vo Vašom domove. 
- Pravidelne vetrajte
- Utierajte prašný povrch vlhkou tkaninou
- Perte často Váš odev
- Vysávajte aspoň raz týždenne
- Používajte vysávač s lepšou filtráciou – HEPA filter

Ako si vybrať domáci vysávač?

Čo je pre vás najlepšie, záleží od toho kto ste, ako žijete, a v ktoraj fáze svojho života sa nachádzate.

Vysávače Nilfisk sa vyrábajú v niekoľkých veľkostiach, objemoch, dizajnoch a prevedeniach. Všetky efektívne a schopné, ale rôznym spôsobom. Rozdiel je v tom, že sú vyvinuté tak, aby vyhovovali rôznym ľuďom s rôznymi potrebami a požiadavkami.
Čo je pre vás najlepšie závisí od toho, záleží od toho kto ste, ako žijete, a v ktoraj fáze svojho života sa nachádzate. Zamyslite sa nad tým, aký veľký je váš dom, alebo byt. Máte schody? Malé deti? Domáce zvieratá? Máte alergikov v domácnosti? Ako často vysávate?  Všetko si to premyslite, pozrite si naše videá a zistite, ktorý z našich vysávačov vyhovuje vášmu životu najlepšie. Veríme, že vám to uľahčí váš výber.

Väčšina ľudí sú citliví na prach nejakého typu, ale s Nilfiskom može každý dýchať slobodne.

Všade v našich domoch sme vystavení poletujúcim časticiam prachu, pretože všetko produkuje prach: ľudská pokožka, knihy, dym, textílie, zvieratá, elektrické zariadenia atď. – plus prach ktorý prichádza zvonka. V nose, pľúcach a prieduškách máme naše vlastné ochranné filtre, ktoré nám zabraňujú vdýchnuť príliš veľa prachu a samozrejme máme tiež vysávače.
Všetky vysávače produkujú výfukový vzduch, ktorý pred tým, ako je vyfúknutý späť do miestnosti ako čistý, prechádza filtrom. Avšak, nie je filter ako filter a niektoré častice sú tak malé, že prejdú nedostatočným filtrom rovno späť do miestnosti. Nemusíte ho cítiť – niektorí ľudia sú citlivejší ako ostatní, ale je tam. Prach určite nie je zdravý a ak sledujeme nárast respiračných chorôb ako je astma, alergie a bronchitída, dáva to zmysel, použiť HEPA filtre. Nilfisk to robí.
HEPA je skratka z High Efficiency Particulate Air. Je to systém filtrácie ktorý ponúka päť filtračných tried od HEPA 10 do 14. Triedy 13 a 14 sú schopné zachytiť mikroskopické častice z cigaretového dymu a trus prachových roztočov, ktorý je spúšťačom prachovej alergie - a vrátiť ho prefiltrovaný späť do miestnosti ešte čistejší ako pred tým.
Testy efektívnosti HEPA filtrácie dokázali, že HEPA 14 je schopná zachytiť 99.999% všetkých častíc a iba päť častíc na liter prejde filtrom HEPA 14.
Nilfisk ponúka HEPA filtre vo všetkých triedach – vrátane HEPA 14, ktorá je najlepšou filtráciou na trhu.

Sací výkon

Pre nás, ako užívateľov vysávačov, naše posúdenie sacieho výkonu je hlavne založené na čistiacom výkone vysávača. Napr. jeho schopnosti vysať prach a špinu v miestnosti. Aký je silný? Ako je efektívny v jednom prechode? Zoberie, alebo vyneché tažšie kusy?
Výkon vysávača sa meria vo wattoch. Niekdy sa sací výkon meria v "airwattoch (vzduchových wattoch)’čo je jednotka ktorej úlohou je ukázať rozdiel medzi výkonom motora a sacím výkonom. Preto sa v špecifikácii vysávačov vždy uvádzajú dve čísla (napr. 400/280) – aj keď sa jednotka airwatty priamo nespomína.
Samozrejme, sací výkon sa vyrába motorom vysávača a ak sa porovnávajú modely porovnaním wattov k wattom, všeobecne sa dá povedať, že čím väčší motor, (čím viacej wattov), tým lepší sací výkon. Toto je vo väčšine prípadov pravda, ale nie je to celá pravda. To, na čom záleží je efektívnosť, ciže ako sa využíva výkon motora na sacej hubici.
Efekt sa musí nevyhnutne merať na konci hadice, kde sa výkon – kvôli princípu sacieho motora – mení na prúd vzduchu. Tento prúd vzduchu nesie prach z hubice do prachového vrecka. Preto označenie airwatty: watty sú výkon na vstupe a airwatty výkon na výstupe – čiže, sacia efektívnosť.
Aktívne môžete pomáhať svojmu vysávaču robiť dobrú prácu tým, že udržujete filter čistý, pravidelne meníte prachové vrecká a používate vhodné vrecká odporúčané pre váš vysávač Nilfisk. Upchatý filter a plné vrecko negatívne ovplyvnia sací výkon bez ohľadu na to, aký má vysávač výkon motora.

 

 

 

Zobrazenie:
Nenašli sa žiadne produkty.