Oblasť použitia pre vysokotlakové čistiace stroje

Vysokotlakové čistiace stroje sa môžu použiť v ktorejkoľvek oblasti (priemysel, výroba, obchod, sklady) kde je potrebné čistenie a odstraňovanie nečistôt vysokým tlakom a prúdom vody (studenej, teplej, pary).

Je potrebné uviesť, že najvhodnejší vysokotlakový čistiaci stroj je možné vybrať len na základe konkrétnych dispozícií a na základe požadovaných parametrov.

Pre rýchlu orientáciu pri výbere je vhodné zamerať sa na:

Tlak čerpadla (bar) - pre domáce použitie majú tlakové stroje tlak do 120 bar, stredná trieda má tlak do 150 bar, nad 150 bar majú tlak poloprofesionálne a profesionálne čistiace stroje. Ak je potrebné strhnúť nečistotu aj v ťažko prístupných miestach je potrebné voliť zariadenie s vyšším tlakom.

Prietok vody (L/hod) - výkon čerpadla je dôležitý pri čistení veľkých plôch. Čím je hodnota vyššia tým sú dosiahnuté lepšie výsledky pri čistení. Pokiaľ je potrebné umývať veľkú plochu, je vhodné zariadenie s väčším výkonom čerpadla (väčším prietokom vody).

Max.teplota vody na vstupe / výstupe (°C) - teplota vody na vstupe je dôležitá v prípade, že máme možnosť pripojenia na zdroj teplej vody, vtedy je postačujúce aj studenovodné čistiace zariadenie. Teplota vody na výstupe je určujúca najmä pri čistení vysoko znečisteného prostredia a predmetov (napr. od olejov). Zároveň ak nemáme možnosť pripojenia na zdroj teplej vody, je vhodné orientovať sa na teplovodné čistiace zariadenie.

Typ piestov - oceľové, kovové s keramickým poťahom, keramické

Rozsah štandardnej výbavy - pomer cena / výkon / štandardná výbava Vám poskytne čo najvyššiu efektivitu čistenia

Servis, Údržba, Náhradné diely - dostupnosť autorizovaného servisu, ľahká údržba zariadenia a dostupnosť náhradných dielov je potrebné pri rozhodovaní o nákupe zariadenia brať do úvahy, nakoľko v súčasnej dobe je na trhu množstvo tovaru bez adekvátnej popredajnej starostlivosti predajcu o predaný tovar.

Nová stratégia pomenovania produktov NILFISK

Stratégia nového pomenovania produktov vysokotlakových čistiacich strojov bola zvolená z dôvodu poskytnutia základnej informácie o stroji už pri prvotnom výbere zariadenia tak, aby všetko bolo transparentnejšie ako doposiaľ. 

Profesionálne vysokotlakové čistiace stroje majú nové označenie nasledovné: 

 

 

Zobrazenie:
Nenašli sa žiadne produkty.