Jediná originálna WAPKA je Nilfisk

Nilfisk je svetovou špičkou vo vývoji a výrobe vysokotlakových čistiacich strojov.

Produktový program je natoľko rozsiahly, že uspokojí i tie najnáročnejšie požiadavky užívateľov. V našej ponuke sa nachádzajú vysokotlakové čističe pre bežné čistenie a hobby použitie v dome a záhrade, rovnako ako aj profesionálne čistiace stroje pre náročné čistenie v rôznych odvetiach priemyslu, výrobných závodoch, autoumyvárňach, servisoch, pre komerčné využívanie. 

Značka Nilfisk-ALTO kombinuje know-how, skúsenosti a vysokú kvalitu značek Wap a KEW technologies – obidve sú dlhé roky dobre známe a uznávané značky v oblasti čistiacich strojov. Predovšetkým značka Wap je u nás etalonom kvality a spoľahlivosti medzi vysokotlakovými strojmi. Nie náhodou sa u nás „Wapka“ (vapka) stala synonymom pre vysokotlakové stroje. Obidve značky niekoľko rokov vyvíjali vysokotlakové stroje, vysávače a podlahovú čistiacu techniku pro profesionálov.

Originál je len jeden a dnes sa vysokotlakové stroje a vysávače Wap vyrábajú pod značkou Nilfisk-ALTO, ktorá je od roku 2004 zaradená do skupiny Nilfisk Advance.

Unikátne vlastnosti vysokotlakových strojov Nilfisk sú podporované konštrukčným a vývojovým oddelením v Dánsku, ktoré sa zameriava na konštrukciu najlepšej dostupnej technológie, aby bol Nilfisk vždy o krok vpredu.

 

Vysokotlakové stroje kategórie HOBBY pre dom a záhradu

 

zahŕňajú tri rady strojov z pomedzi ktorých si určite vyberie každý. U nás máte záruku dodania náhradných dielov a príslušenstva aj po uplynutí niekoľkých rokov. Tri skupiny výrobkov sú určené pre rôzne úlohy a záťaž. Nezáleží len na tom, ako odolná je nečistota, ktorú chcete očitiť, ale tiež na tom, ako často chcete používať svoj vysokotlakový stroj:

Compact (C) - tlakové čističe pre občasné použitie, ktoré sa vyznačujú jednoduchosťou a nízkou hmotnosťou. Pokiaľ chcete mať stroj vždy po ruke trieda Compact je pre Vás ideálnym pomocníkom. Z konštrukčného hľadiska sa odlišujú od ostatných hlavne kontaktným - uhlíkovým elektromotorom.
Excellent (E) - určené sú pre pravidelné použitie, patrie medzi najpredávanejšie a najobľúbenejšie hobby vysokotlakové čističe. Ich prednosťami je spoľahlivosť a schopnosť zvládnuť aj ťažšie úlohy - vyčistiť terénne auto, znečistenú dlažbu, fasádu a pod. Kvalitné vysokotlakové čerpadlo je poháňané bezkontaktným (indukčným) elektromotorom.
PRO (P) - prémiová trieda je určená na polo-profesionálne použitie. Sú extrémne odolné a robustné, perfektné pre časté umývanie automobilov, bazénov, záhradnej techniky a taktiež rozľahlých plôch, napr. príjazdových ciest. Pro je vhodné pre tých, čo očakávajú najvyšší výkon.

Všetky vysokotlakové zariadenia Nilfisk sa vyznačujú unikátnymi vlastnosťami:

- kovové čerpadlo - všetky vysokotlakové zariadenia Nilfisk sú osadené kovovým čerpadlom
teleskopické madlá - pre ušetrenie miesta pri uskladňovaní, je rada Excellent a Pro osadená teleskopickým madlom
- Click&Clean koncept - unikátny systém rýchlej výmeny príslušenstva, bez nutnosti použitia náradia
- rýchlospojky na hadici - zabezpečujú, aby nedochádzalo ku krúteniu hadíc a zároveň, aby bolo možné komfortné odpojenie príslušenstva

Profesionálne vysokotlakové čistiace stroje Nilfisk

sú dimenzované tak, aby v akejkoľvek oblasti nasadenia v plnej miere uspokojili a najmä vykonali svoju prácu.

Hlavnými vlastnosťami, ktoré profesionálne vysokotlakové čistiace stroje musia mať sú:
- kvalitné čerpadlo, vyrobené z trváceho materiálu
- celokeramické piesty, odolné voči opotrebeniu
- vysokú odolnosť
- jednoduchú, až intuitívnu obsluhu
- zvládnuť nepretržitú prevádzku
- konštrukciu prispôsobenú na tzv. "No tools service"
- ergonomický systém používaného príslušenstva
- možnosť jednoduchej výmeny tepelného výmenníka
- úsporný tepelný výmenník (poháňaný samostaným motorom)

 

Nová stratégia pomenovania produktov NILFISK

Stratégia nového pomenovania produktov vysokotlakových čistiacich strojov bola zvolená z dôvodu poskytnutia základnej informácie o stroji už pri prvotnom výbere zariadenia a aby všetko bolo transparentnejšie ako doposiaľ. 

Profesionálne vysokotlakové čistiace stroje majú nové označenie nasledovné: